Legia wyciągnęła z 0:2 na 4:2! Sypnęło kartkami w meczu z Koroną

ASInfo
Korona Kielce przegrała przed własną publicznością w drugim piątkowym meczu 14. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy z Legią Warszawa 2:4 (2:1). Dla gospodarzy jest to już ósma porażka w bieżącym sezonie.

Poza golami spotkanie obfitowało również w czerwone kartki. Już w 49. minucie Abalo osłabił gospodarzy po obejrzeniu drugiej żółtej kartki. Siły wyrównały faule Michała Pazdana, który wracał akurat po miesiącu przerwy spowodowanej kontuzjami - i okazał się to dla niego powrót niespecjalnie fortunny.

Ekipa Wojskowych, która plasuje się na piątym miejscu w ligowej tabeli, jak do tej pory zgromadziła na swoim koncie dziewiętnaście punktów. Natomiast podopieczni Sławomira Grzesika na tym etapie rywalizacji zajmują ostatnią lokatę. Liderem w tym momencie jest Lechia Gdańsk.

******

Tak padły bramki:

1:0 Palanca (kar.)

Wynik spotkania otworzył Miguel Palanca. Hiszpan na gola zamienił bez najmniejszych problemów rzut karny, podyktowany za faul w szesnastce.

2:0 Grzelak

Drugiego gola dla Korony Kielce zdobył Rafał Grzelak. 28-latek uderzeniem z najbliższej odległości pokonał Arkadiusza Malarza.

2:1 Guilherme

Bramkę strzelił Guilherme. Brazylijczyk w tej sytuacji popisał się precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę.

2:2 Nikolić

Do wyrównania doprowadził Nemanja Nikolić, który uderzeniem z siedmiu metrów pokonał bezradnego Zbigniewa Małkowskiego.

2:3 Rymaniak (sam.)

Były gracz Cracovii niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki.

2:4 Prijović

Aleksandar Prijović pewnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Korony Kielce.

Zawodnik meczu: Guilherme.

******

Korona Kielce - Legia Warszawa 2:4 (2:1)

Bramki: Palanca 8 (kar.), Grzelak 12 - Guilherme 29, Nikolić 57, Rymaniak 61 (sam.), Prijović 83.

Korona Kielce: Małkowski - Gabovs, Rymaniak, Dejmek, Kallaste - Grzelak, Marković (80. Cebula) - Możdżeń, Palanca, Kiełb (63. Abalo) - Przybyła (74. Kotarzewski).

Legia Warszawa: Malarz - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Guilherme - Jodłowiec (55. Prijović), Odjidja-Ofoe, Hamalainen (46. Kucharczyk) - Moulin, Radović - Nikolić (75. Czerwiński).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Żółte kartki: Dejmek, Palanca, Cebula, Kallaste - Pazdan.

Czerwone kartki: Palanca (49. minuta, Korona, za dwie żółte) - Pazdan (70. minuta, Legia, za dwie żółte).