Legia wygrała dzięki bramce Jodłowca

asinfo
Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Pogoń Szczecin 1:0 w ostatnim niedzielnym meczu piętnastej kolejki Ekstraklasy. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Tomasz Jodłowiec.

Legia podchodziła do spotkania z Pogonią, po czwartkowej porażce z Clubem Brugge w Lidze Europy. W składzie stołecznej drużyny nie mógł wystąpić Dusan Kuciak. Słowacki golkiper nabawił się kontuzji kolana i w bramce zastąpił go Arkadiusz Malarz. W pierwszym składzie zabrakło również Jakuba Rzeźniczaka. Pod jego nieobecność kapitanem gospodarzy był Michał Pazdan. W podstawowej jedenastce gości nie znalazł się m.in. jej najlepszy strzelec, Łukasz Zwoliński, a za kartki pauzował Mateusz Matras.

Pierwszą dobrą okazję zespół Stanisława Czerczesowa stworzył w 11. minucie gry. Tomasz Jodłowiec oddał mocny strzał z dystansu, a Jakub Słowik przerzucił piłkę nad poprzeczką. Minutę później ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Brzyskiego, 30-letni pomocnik z bliskiej odległości trafił do bramki.

Przez całą pierwszą połowę przewagę w posiadaniu piłki miała Legia, ale obie drużyny rzadko zagrażały bramce rywali.

Dziesięć minut po zmianie stron, szansę na zdobycie gola miał Michał Kucharczyk. Skrzydłowy Legii podprowadził piłkę i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Słowika. Golkiper "Portowców" zdołał jednak skutecznie interweniować.

W 58. minucie gry, Pogoń była bliska wyrównania. Marcin Listkowski dośrodkował piłkę w pole karne, a tam niepilnowany był Vladimir Dwaliszwili. Gruzin zdecydował się na strzał bez przyjęcia, ale nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała obok słupka.

Osiem minut później dobrą okazję miał Łukasz Broź. Prawy obrońca Legii oddał strzał z obrębu pola karnego, ale piłkę zdołał wybić na rzut rożny Słowik. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza odpowiedziała strzałem Dwaliszwiliego. Były piłkarz Legii próbował pokonać Malarza głową, ale bramkarz gospodarzy w porę przerzucił piłkę nad poprzeczką. Później szansę miał jeszcze Furman, ale mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Po wygranej, Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma osiem punktów straty do prowadzącego w lidze, Piasta Gliwice. Pogoń jest na czwartej pozycji w Ekstraklasie.

Kolejnym rywalem Legii będzie Chojniczanka Chojnice. Rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski odbędzie się 18 listopada w Warszawie. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem wicemistrzów Polski 2:1.
* * * * * *

Tak padła bramka:

12' Jodłowiec
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Tomasza Brzyskiego, Tomasz Jodłowiec wyprzedził obrońcę i z bliska trafił do bramki. Było to jego trzecie trafienie w tym sezonie.

Zawodnik meczu: Jodłowiec
Tomasz Jodłowiec strzelił jedynego gola i często podłączał się do ofensywnych akcji.

Ciekawostka meczu: Przed meczem Nemanja Nikolić odebrał statuetkę dla najlepszego piłkarza Ekstraklasy w październiku. Dla Węgra było to trzecie takie wyróżnienie z rzędu.