Legia wygrała ze Sportingiem po bramce Guilherme! Mistrz Polski zagra w przyszłym roku w Lidze Europy

MediaPictures.pl/Shutterstock
Legia Warszawa po bramce Guilherme wygrała ze Sportingiem CP 1:0 w szóstej kolejce Ligi Mistrzów. Mistrz Polski zajął trzecie miejsce w grupie F i w przyszłym roku zagra w Lidze Europy.

W pierwszej połowie to Portugalczycy mieli lekką przewagę. Zawodnicy Jorge Jesusa dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

Legioniści tymczasem wyprowadzali bardzo groźne kontrataki. Po jednej z nich już w pierwszych minutach Aleksandar Prijović wpakował piłkę do siatki, lecz znajdował się na pozycji spalonej. Kilka minut później napastnik wyszedł sam na sam z Rui Patricio, uderzył mocno, jednak tylko w boczną siatkę.

Zawodnicy Jacka Magiery w końcu dopięli swego. W 30 minucie Vadis Odjidja-Ofoe podał w pole karne do Prijovicia, ten odegrał do Guilherme, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. To Sporting miał przewagę, jednak wciąż nie potrafił stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki. Legioniści tymczasem wyprowadzili kilka groźnych ataków - uderzenie Moulina czy Prijovicia.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 56 minucie. Najpierw ręką piłki w polu karnym dotknął Aleksandar Prijović, a za moment Adam Hlousek. Sędzia nie dopatrzył się jednak celowego zagrania ręką i nie odgwizdał rzutu karnego.

Z biegiem czasu rosła przewaga rywali, pod bramką Arkadiusza Malarza robiło się coraz niebezpieczniej. W 74 minucie kapitalną okazję zmarnował jeden z zawodników portugalskiej drużyny, który skiksował fatalnie mając przed sobą pustą bramkę. Za chwilę uderzał Andre, ale Malarz popisał się dobrą interwencją.

W 84 minucie powinno być 2:0 dla Legii. Michał Kucharczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Rui Patrico, ale strzelił wprost w bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później Rui Patricio znowu uratował swój zespół, tym razem broniąc uderzenie Radovicia.

Legia Warszawa ostatecznie pokonała Sportingiem 1:0, dzięki czemu zajęła trzecie miejsce w grupie F Ligi Mistrzów i na wiosnę zagra w Lidze Europy.