Leicester City w 1/8 finału Pucharu Anglii. Kapustka i Wasilewski grali od pierwszej minuty!

mediapictures.pl/Shutterstock
Leicester City pokonało po dogrywce Derby County 3:1 w czwartej rundzie Pucharu Anglii. Od pierwszej minuty w składzie "Lisów" grali Bartosz Kapustka oraz Marcin Wasilewski.

Mistrzowie Anglii prowadzenie objęli w 47 minucie. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek piłkę zgrał Marc Albrighton, a z najbliższej odległości wpakował ją do bramki Andy King.

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się jednak raptem 12 minut. Wyrównującą bramkę zdobył Abdoul Razzagui Camara.

W końcówce drugiej części doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Bramkarz gości wyszedł przed pole karne, ale przegrał pojedynek z Musą i odbił piłkę ręką. Sędzia jednak nie zauważył nieprzepisowego zagrania golkipera.

Podopieczni Claudio Ranieriego po raz drugi wyszli na prowadzenie w dogrywce. W 93 minucie gola strzelił Wilfred Ndidi. Zawodnik "Lisów" uderzył potężnie w kierunku bramki i golkiper rywali był bez szans.

W 114 minucie gospodarze podwyższyli jeszcze na 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Demarai Grey.

Od pierwszej minuty w barwach Leicester City grali Bartosz Kapustka oraz Marcin Wasilewski. W pierwszej połowie Polacy, podobnie jak cała ich drużyna, nie wyróżnili się niczym specjalnym - w 12 minucie Kapustka oddał niecelny strzał. W drugiej odsłonie, w 63 minucie, młody pomocnik wyprowadził kontrę, lecz zbyt mocno podał do Ahmeda Musy i z akcji nic nie wyszło. Chwilę później nasz zawodnik przeprowadził niezłą akcję indywidualną, ale osamotniony w ataku w końcu stracił piłkę. Z boiska zszedł w 81 minucie, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Riyad Mahrez.

Cały mecz rozegrał za to Marcin Wasilewski.

Leicester City ostatecznie wygrało z Derby County 3:1 i awansowało do 1/8 finału Pucharu Anglii.