betclic

"Leicester pokazuje, że można wygrać ligę dzięki grze zespołowej"

Ostatnia aktualizacja: 30/03/16 15:27, Komentarzy: 2

0
2
Fot. ronnie macdonald, wikipedia

Stuart Pearce stwierdził, że na przykładzie Leicester City widać, że gra zespołowa wciąż odgrywa ważniejszą rolę w futbolu niż ogromne pieniądze wydawane na nowych piłkarzy.

- Sądzę, że angielski futbol z biegiem czasu stał się czymś w rodzaju zamkniętego sklepu, z tymi wszystkimi pieniędzmi, które Manchester United i City wydały na nowych zawodników. Wydawało się, że tylko cztery, może pięć klubów jest w stanie wygrać Premier League - ocenił Anglik cytowany przez magazyn "FourFourTwo".

- Ale Leicester pokazuje, że można wygrać ligę dzięki grze zespołowej. Mają oczywiście w swoich szeregach kilka klasowych zawodników, lecz pomijając to, widać, że jest tam odpowiednia etyka pracy na rzecz zespołu, która to - jeśli Leicester zdobędzie mistrzostwo - pozwoliła im wygrać ligę - zaznaczył Stuart Pearce.

- Dla mnie to jest to, o co chodzi w futbolu, począwszy od poziomów amatorskich po ten międzynarodowy. Drużyna z najlepszym duchem gry zespołowej, która pracuje wystarczająco ciężko dla siebie, w połączeniu z talentem, to drużyna, która kończy sezon z trofeami, a nie taka, która ma siłę finansową połączoną z oczekiwaniami - stwierdził.
Źródło: FourFourTwo
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
sugawolf
Zarejestrowany od: 728 dni
Ilość komentarzy: 624
Oceny: +2916
Kibicuje:
Chelsea Londyn
30.03.2016 / 16:46:18
Gra zespołowa to tylko jeden z czynników. Mi najbardziej w Leicester imponuje ogromna waleczność. Oni biegają na najwyższym tempie do ostatniej minuty i są głodni zwycięstwa, czego brakuje w drużynach typu Arsenal, Chelsea czy City.

No i tak jak powiedział kolega niżej, solidna defensywa i konsekwencja. Leicester ma jedną z najsłabszych statystyk pod względem posiadania piłki, ale są bezwzględnie skuteczni swoimi kontrami.
Kluczowy zawodnik
gryzior
Zarejestrowany od: 1459 dni
Ilość komentarzy: 2013
Oceny: +16323
Kibicuje:
Chelsea Londyn Wisła Kraków Polska
30.03.2016 / 16:21:44
Gra zespołowa ale szczególnie dobrze zorganizowana defensywa jest kluczem w Anglii. Większość meczów leicester wygrywa 1-0 ale nie traci bramek i dzieki temu zdobedzie mistrzostwo!

Tabela