betclic

Lekkoatletyczna potęga wykluczona z igrzysk w Rio?

Ostatnia aktualizacja: 18/02/16 13:30, Komentarzy: 0

0
0
Fot. WiNG, wikicommons

Czy lekkoatleci z Kenii wystartują podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro? Szef IAAF zapowiedział, że nie zawaha się ich wykluczyć, jeśli okaże się, że w tym kraju nie są przestrzegane przepisy antydopingowe.

Kenia to lekkoatletyczna potęga. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Pekinie wygrała klasyfikację medalową. Na ten wynik kładzie się jednak dopingowy cień. W ostatnich trzech latach aż 40 reprezentantów tego kraju zdyskwalifikowano za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. 

Teraz władze tamtejszych organów antydopingowych próbują udowodnić, że radzą sobie z sytuacją. Jeśli WADA stwierdzi uchybienia, to Kenia może zostać wykluczona ze wszystkich zawodów rozgrywanych przez egidą IAAF. Wcześniej taki los spotkał Rosję.

- Wiemy, że niewielka grupa krajów powoduje ogromny uszczerbek na reputacji całej dyscypliny, dlatego musimy działać. Jeśli trzeba będzie wykluczyć Kenię z mistrzostw świata czy igrzysk, to właśnie to zrobimy - zapowiedział szef IAAF Sebastian Coe.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!