Leo Messi już strzela dla Interu Miami! Cudowny gol w samej końcówce meczu [WIDEO]

Screen Twitter
Lionel Messi zdobył swojego pierwszego gola po przeprowadzce do USA. Nowy gwiazdor Interu Miami trafił do siatki w meczu z Cruz Azul.
Po dwóch latach spędzonych w PSG Lionel Messi stał się wolnym zawodnikiem. Z okazji skorzystał Inter Miami, który zaproponował Argentyńczykowi dwuletnią umowę.
Kibice ekipy z MLS musieli nieco poczekać na debiut legendarnego piłkarza. Chociaż transfer został zapowiedziany na początku czerwca, to do potwierdzenia doszło dopiero 15 lipca.
W sobotnią noc 35-latek rozegrał zaś swój pierwszy mecz i od razu zachwycił kibiców. Były zawodnik FC Barcelony wszedł na boisko w 54. minucie przy stanie 1:0 dla swojej drużyny, która mierzyła się z Cruz Azul.
Meksykanie wyrównali niedługo później, bo w 65. minucie, gdy do siatki trafił Uriel Antuna. Ostatnioe słowo należało jednak do gwiazdora.
To była historia jak z Hollywood. W samej końcówce spotkania - gdy na zegarze widniała 94. minuta - Messi zdobył piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.
Było to uderzenie wieńczące rywalizację z Cruz Azul i ustalające wynik na 2:1 (1:0) na korzyść Interu Miami. Tym samym ekipa Gerarda Martino odniosła swoje pierwsze zwycięstwo od 8 czerwca, gdy pokonała Birmingham w US Open.
Mecz z Meksykanami był rozgrywany w ramach Leagues Cup. To specyficzny turniej, w którym biorą udział zespoły z MLS oraz Ligi MX. Ostatnią edycję (2021 rok) wygrało Leon.
Hubert Kowalczyk22 Jul 2023 · 07:12