Leo Messi znowu zachwycił! Cudowny gol z wolnego dał wygraną na początek eliminacji do MŚ [WIDEO]

Screen z Twittera
Reprezentacja Argentyny niespełna rok temu cieszyła się ze zdobycia mistrzostwa świata w Katarze, a teraz rozpoczęła już eliminacje do kolejnego mundialu. Na początek wygrała u siebie 1:0 z Ekwadorem po pięknym golu Leo Messiego.
Najlepszy piłkarz ostatniego turnieju latem zdecydował się na wyjazd z Europy. Został zawodnikiem Interu Miami i od pewnego czasu czaruje w amerykańskiej Major League Soccer.
Nie oznacza to rzecz jasna, że nie może liczyć na powołanie do drużyny narodowej. Messi wciąż pozostaje największą gwiazdą oraz kapitanem argentyńskiej kadry.
Minionej nocy zagrał od pierwszej minuty w domowym spotkaniu z Ekwadorem. Na tablicy wyników przez długi czas utrzymywał się rezultat bezbramkowy.
W 78. minucie były zawodnik FC Barcelony oraz PSG wziął sprawy w swoje ręce. Pięknym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi rywali i zapewnił wygraną "Albicelestes".
Minionej nocy rozegrano także dwa inne spotkania w eliminacjach do mistrzostw świata, jeśli chodzi o Amerykę Południową. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Paragwaju z Peru. Goście przez całą drugą połowę musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Luisa Advinculi.
Kolumbia przed własną publicznością skromnie pokonała natomiast Wenezuelę. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy do siatki trafił Rafael Santos Borre, wykorzystując bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska.