betclic

Leon zagra dla Polski? Nie tak prędko...

Ostatnia aktualizacja: 11/09/15 12:25, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Kubański siatkarz Wilfredo Leon niedawno przyjął polskie obywatelstwo i chciałby grać w drużynie biało-czerwonych. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mogłoby to nastąpić.

22-letni siatkarz złożył wymagane dokumenty do Polskiego Związku Siatkówki, który rozpoczął procedurę zmiany federacji zawodnika z kubańskiej na polską. Wątpliwe jednak, by Leon zagrał w reprezentacji naszego kraju już w przyszłym roku. Przepisy dotyczące w takich przypadkach są dość skomplikowane.

- Na zmianę przynależności musi się zgodzić federacja kubańska. Nie ma też określonego czasu na podjęcie takiej decyzji - mówi w rozmowie z portalem sportowefakty.pl Zuzanna Lekowska z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jeśli Kubańczycy nie wyrażą zgody na zmianę barw Leona, sprawa może zostać załatwiona za pośrednictwem kontynentalnej federacji siatkówki. - Kilka razy odbywało się to taką drogą - mówi agent zawodnika Andrzej Grzyb. 

Ponadto Leon mógłby zagrać w reprezentacji Polski dopiero po upływie dwuletniej karencji, która jest liczona od dnia wydania decyzji o zmianie barw. Oznaczałoby to, że Leon na pewno nie zagra dla biało-czerwonych na igrzyskach w Rio.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!