betclic

"Lepsza gra we Włoszech od ławki w Anglii"

Ostatnia aktualizacja: 13/11/15 16:18, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Mitch Gunn/Shutterstock

Wojciech Szczęsny w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" opowiadał o swoim transferze do Romy oraz o przyszłości.

- Opuszczenie Arsenalu było bolesne, to była trudna decyzja. Nie wyobrażam sobie gry dla innej drużyny z Anglii - stwierdził reprezentant Polski.

Szczęsny latem tego roku przeszedł z Arsenalu do Romy na zasadzie rocznego wypożyczenia. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyjaśnił powody swojej decyzji. Polski bramkarz zmienił barwy klubowe, kiedy do klubu z Londynu przybył Petr Cech. Zawodnik wolał odejść na Półwysep Apeniński, niż pozostać na Wyspach i odgrywać tylko rolę rezerwowego.

- Przejście do Romy było najlepszą decyzją. Lepiej grać dla wicemistrza Włoch, niż siedzieć na ławce rezerwowych w Anglii. Nawet Wenger stwierdził, że to najlepsze dla mnie wyjście - przyznał Szczęsny.

Polak z miejsca stał się bramkarzem numer jeden włoskiej drużyny i błysnął w kilku meczach znakomitymi interwencjami. Choć polski golkiper dobrze spisuje się w zespole Rudiego Garcii i jest chwalony za występy w Serie A, to przyznał, że o swojej przyszłości zadecyduje dopiero po Mistrzostwach Europy we Francji. 

- Kocham Arsenal, ale jestem szczęśliwy w Romie. Wiem, że Roma mnie chce, lecz nie widzę powodów, dla których Arsenal również nie chciałby mnie z powrotem - podkreślił reprezentant Polski.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela