Lewandowski bez błysku. Przeciętne noty Polaka

Ostatnia aktualizacja: 31/10/15 07:15, Komentarzy: 6

0
6

Koniec świetnej passy Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec po dziesięciu zwycięstwach w Bundeslidze tylko zremisowali z Eintrachtem Frankfurt 0:0. Meczu do udanych nie zaliczy Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski zagrał bardzo przeciętnie. Piłka po jego strzale co prawda wpadła do bramki Eintrachtu, ale sędzia słusznie nie uznał gola. 27-letni napastnik był na wyraźnym spalonym.

"Drugi mecz z rzędu bez gola. Czy to zwiastun kryzysu Lewandowskiego? Na pewno nie" - czytamy w internetowym wydaniu monachijskiego dziennika "Abendzeitung", który wystawił Polakowi notę "3" (skala 1-6, "1" to ocena najlepsza). Według redakcji nasz napastnik grał nieźle i miał okazje do zdobycia bramki. "Zabrakło tylko gola" - podsumowuje.

Słabiej Lewandowskiego oceniła gazeta "TZ". Według niej kapitan reprezentacji Polski zasłużył tylko na "4" (skala 1-6, "1" to ocena najlepsza). "Toczył intensywny pojedynek z Carlosem Zambrano" - podkreśla redakcja. To właśnie opieka Peruwiańczyka miała wpłynąć na gorszy występ najlepszego strzelca Bundesligi.

Portal Goal.com przyznał Lewandowskiemu notę "2" (skala 1-5). "Nie wykorzystał szansy na początku drugiej połowy" - czytamy w uzasadnieniu. Polak został umieszczony w gronie najsłabszych piłkarzy Bayernu w tym spotkaniu. Poza nim "2" otrzymali Philipp Lahm, Rafinha, Arturo Vidal i Arjen Robben.

Według serwisu whoscored.com Lewandowski był najsłabszym piłkarzem podstawowej jedenastki mistrzów Niemiec. Polak zapracował na notę 6.3. Wpływ na to miały jego statystyczne dokonania. Lewandowski oddał cztery strzały, ale żaden z nich nie trafił w światło bramki. Poza tym zaliczył tylko 56 procent celnych podań. Gorzej oceniono jedynie Davida Alabę, który pojawił się na boisku w trakcie drugiej połowy meczu.