Lewandowski bez gola, zwycięstwo Bayernu

Ivica Drusany/Shutterstock
Aż siedem goli padło w sobotnim spotkaniu 18. kolejki Bundesligi, w którym Darmstadt podejmował FC Koeln. Cały mecz w barwach ekipy z Kolonii rozegrał Paweł Olkowski.

Przyjezdni na Jonathan-Heimes-Stadion am Boellenfalltor urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, a szóstą bramkę dla gości zdobył były napastnik poznańskiego Lecha, Artjoms Rudnevs.

W innym starciu Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Werder Brema 2:1. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie. Weterani Bawarczyków pokazali, że wciąż są w wyśmienitej formie - w 31. minucie po zagraniu Francka Ribery'ego, Arjen Robben mocnym strzałem pokonał golkipera bremeńczyków. Jeszcze przed przerwą podopieczni Carlo Ancelottiego prowadzili 2:0. David Alaba pięknie uderzył z rzutu wolnego. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Max Kruse, któremu udało się zmylić Manuela Neuera.

Piłkarze Hoffenheim w wyjazdowym pojedynku przegrali z beniaminkiem z Lipska 1:2. To pierwsza w tym sezonie porażka gości, którzy kończyli mecz w osłabieniu, bowiem w 60. minucie czerwoną kartkę za faul otrzymał Wanger. W innym meczu Ingolstadt pokonało na swoim stadionie Hamburger SV 3:1.

Wolfsburg Jakuba Błaszczykowskiego przegrał 1:2 z Augsburgiem, a reprezentant Polski pojawił się na boisku w 73. minucie zastępując Vieirinhę.