betclic

Lewandowski: Kadra nie ma kompleksów

Ostatnia aktualizacja: 11/09/15 09:52, Komentarzy: 1

0
1
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Do Szkocji pojedziemy po zwycięstwo - mówi Robert Lewandowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Naszymi głównymi rywalami w walce o awans na mistrzostwach Europy są Szkoci i Irlandczycy, z którymi zagramy w dwóch ostatnich meczach kwalifikacji.

Lewandowski zapowiada, że Polacy nie będą kalkulować i chcą wygrać wyjazdowy mecz ze Szkocją. Przy korzystnym układzie taki wynik mógłby zapewnić biało-czerwonym sukces już na kolejkę przed końcem. Wtedy mecz z Irlandią zamieniłby się w wielką fetę.

- Jedziemy do Szkocji po zwycięstwo. Nie zakładamy żadnych półśrodków - deklaruje Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski liczy, że kadrowicze podczas październikowych meczów będą w lepszej formie, niż obecnie. Lewandowski uważa, że przez ten czas pomoże Polakom skorygować błędy popełniane na boisku.

- Musimy skorygować trzymanie odległości między formacjami oraz asekurację - zauważa napastnik Bayernu.

Lewandowski w ośmiu meczach eliminacji strzelił dziesięć goli - sześć w meczach z Gibraltarem, trzy z Gruzją, a jednego z Niemcami. Kapitan reprezentacji cieszy się ze skuteczności, ale nie przywiązuje wagi do indywidualnych rekordów. Liczy się dla niego tylko sukces całej drużyny.

- Czuję się liderem zespołu. Wiem, że ciąży na mnie duża odpowiedzialność, ale sam nie byłbym dać drużynie awansu - zauważa 27-letni napastnik, który podkreśla, że w reprezentacji Polski panuje świetna atmosfera. Zwycięstwa dały też poprawę w sferze mentalnej.

- Zniknęły kompleksy. Nie szukamy kozłów ofiarnych. Jesteśmy profesjonalistami - mówi Lewandowski.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
sad1sta
Zarejestrowany od: 1155 dni
Ilość komentarzy: 4366
Oceny: +31503
11.09.2015 / 11:50:44
"ale sam nie byłbym dać drużynie awansu "

Tabela