betclic

Lewandowski? Mogliśmy sprzedać drożej

Ostatnia aktualizacja: 23/09/15 17:26, Komentarzy: 2

6
2
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski, w rozmowie z BBC przyznał, że aż tak wielkiej kariery Robertowi Lewandowskiemu w Poznaniu nie wróżyli.

Polski napastnik odszedł z "Kolejorza" w 2010 roku, trafiając do Borussii Dortmund. Stamtąd, po czterech latach, trafił do Bayernu Monachium. A wczoraj dał popis, jakiego długo nie zapomnimy.

W rozmowie z angielską telewizją wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski, wspomina czasy, gdy klub pozyskiwał "Lewego" ze Znicza - wówczas dział skautingu poznaniaków liczył... dwie osoby. A sam Rutkowski pierwszy raz zobaczył Roberta w momencie, gdy obserwował kogoś innego. Ten "ktoś inny" wypadł jednak słabo, w przeciwieństwie do przyszłego gracza BVB. 

- Gdybym wiedział, że Robert strzeli cztery gole w meczu przeciwko Realowi czy pięć z Wolfsburgiem, pewnie podnieślibyśmy cenę, gdy przechodził do Dortmundu. Ale takie rzeczy ciężko przewidzieć - powiedział Rutkowski w rozmowie z BBC.

- Lech jest dumny, że przyczynił się do rozwoju tak klasowego napastnika. Przy rozmowach o Lechu w najbliższych latach zawsze będzie wspominało się również Lewandowskiego. Nam samym trudno uwierzyć, że to ten sam chłopak, który biegał po naszych boiskach treningowych - kończy wiceprezes.
Źródło: BBC/własne
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
juve31
Zarejestrowany od: 893 dni
Ilość komentarzy: 1210
Oceny: +4031
Kibicuje:
Juventus Turyn
24.09.2015 / 09:40:33
wiadomo że piłkarz przechodzący z ligi polskiej do niemieckiej czy angielskiej zawsze będzie tańszy bo liga jest słaba że tu jest gwiazdą to nie znaczy że w silnej lidze będzie gwiazdą inaczej to wygląda jesli się jest gwiazdą w silnej lidze.Teraz żeby kupić lewgo to trzeba położyć 60 kawałków na stół
Junior starszy
Memsztyl
Zarejestrowany od: 1263 dni
Ilość komentarzy: 189
Oceny: +581
Kibicuje:
Manchester United Anglia Borussia Dortmund Lech Poznań Polska
23.09.2015 / 22:05:11
Odkupcie to może i pomoże wrócić do TOP 10 albo na czołówkę.
Mam nadzieje że odbije się Kolejorz od dna i wskoczy chociaż na te TOP 3 na koniec sezonu.

Tabela