Lewandowski szósty w finale olimpijskim na 800m

Sławek, wikicommons
Marcin Lewandowski zajął szóste miejsce w finale biegu na 800m podczas igrzysk w Rio. Udanie podczas nocnej sesji zawodów lekkoatletycznych zaprezentowali się nasi płotkarze.

Lewandowski był pierwszym Polakiem w finale 800m od czasu Andrzeja Kupczyka w Monachium. Tempo biegu było dla Lewandowskiego trochę za mocne. Żeby stanąć na podium trzeba byłoby się rozprawić z rekordem Polski Pawła Czapiewskiego. To się nie udało, ale szóste miejsce w bardzo mocnej stawce olimpijskiej uznać należy za sukces.

Do półfinałów biegu na 400m przez płotki awansowały Joanna Linkiewicz oraz Emilia Ankiewicz. Ta pierwsza pewnie wygrała swój bieg, ta druga w swojej serii fantastycznym finiszem wysunęła się na premiowane awansem trzecie miejsce. Przy okazji pobiła tez swój rekord życiowy.

W kolejnej fazie eliminacji zobaczymy też Damiana Czykiera. Syn Dariusza - byłego piłkarza Legii Warszawa – zakwalifikował się do półfinału z czasem 13,60s.

Jako jedyna sita kwalifikacji nie przeszła Żaneta Glanc. Polska dyskobolka w stawce 34 zawodniczek zajęła 17. miejsce.