Lewandowski znowu w jedenastce kolejki "Kickera". Polak otrzymał najwyższą notę

mr3002/Shutterstock
Robert Lewandowski po raz szósty w tym sezonie znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki wytypowanej przez magazyn "Kicker".

Reprezentant Polski w ostatniej ligowej kolejce strzelił hat-tricka w wygranym przez Bayern Monachium 8:0 meczu z Hamburger SV. Nasz zawodnik dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jeszcze w pierwszej połowie. Trzecie trafienie zaliczył tuż po przerwie, a chwilę później został zmieniony przez Renato Sanchesa.

Magazyn "Kicker" umieścił Roberta Lewandowskiego w najlepszej jedenastce ostatniej kolejki Bundesligi. Polak za swój występ otrzymał najwyższą możliwą ocenę - 1. Oprócz niego w jedenastce kolejki znalazło się aż pięciu piłkarzy mistrza Niemiec - Lahm, Alaba, Robben, Mueller oraz Coman (dwaj ostatni również otrzymali notę 1).

Robert Lewandowski ma już na koncie 19 bramek w Bundeslidze w tym sezonie. Polski napastnik zrównał się tym samym w liczbie trafień z dotychczasowym samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców, Pierre-Emerickiem Aubameyangiem.