Lewczuk na ławce, remis Bordeaux z Lyonem

mediapictures.pl/Shutterstock
Girondins Bordeaux zremisowali u siebie z Olympique Lyon 1:1 (1:0) w meczu otwierającym zmagania 28. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Matmut Atlantique całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy oglądał Igor Lewczuk.

"Żyrondyści" objęli prowadzenie po szesnastu minutach gry, kiedy to skutecznym płaskim strzałem w długi róg popisał się Argentyńczyk Valentin Vada. Wyrównał jedenaście minut przed końcem uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pochodzący również z Kraju Srebra Emanuel Mammana.

Zespół z Akwitanii po dziesiątym podziale punktów w bieżących rozgrywkach pozostał na piątym miejscu w tabeli. "Les Gones" natomiast zremisowali dopiero po raz drugi w tym sezonie i są na czwartej pozycji w klasyfikacji. Obie drużyny dzielą nadal cztery "oczka".