betclic

"Lewy jak van Basten, Polacy skończą za Niemcami"

Ostatnia aktualizacja: 13/12/15 08:26, Komentarzy: 2

34
2
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

O naszej reprezentacji zagraniczne media pisały z dużą dozą optymizmu jeszcze przed losowaniem. Gdy poznano grupy francuskiego EURO, Polaków nadal umieszcza się w gronie faworytów do awansu z grupy.

Dziennikarze serwisu ESPN w swoich przewidywaniach umieścili nas na drugim miejscu, za Niemcami. W analizie piszą, że od czasów Zbigniewa Bońka nie mieliśmy piłkarza, który byłby obiektem zazdrości wszystkich zespołów Europy i "niewątpliwie jest aktualnie najlepszym środkowym napastnikiem świata". Porównywanie jego gry z elegancją Marco van Bastena "nie wydaje się świętokradztwem", ale jednocześnie "mówienie o Polakach jako zespole jednego człowieka, jak w przypadku Szwecji czy Walii, byłoby krzywdzące". 

Komentarz ESPN zauważa jeszcze Kamila Glika (którego zresztą serwis umieścił w swojej Drużynie Roku) niosącego zagrożenie przy stałych fragmentach gry, Kubę Błaszczykowskiego gwarantującego zrywy na skrzydle, wyznaczającego rytm Sevilli Grzegorza Krychowiaka, a także Arkadiusza Milika oraz Sebastiana Milę, którzy pokazali, że nawet bez goli Lewandowskiego da się pokonać Niemcy.

Jako najciekawsze starcie w tej grupie dziennikarze wskazali mecz... Polski z Ukrainą. Naszych rywali nie pobiliśmy od 2000 roku, gdy drużyna Jerzego Engela wygrała 3-1 w eliminacjach do mundialu po golach Olisadebe i Kałużnego. 

Najbardziej interesująca potyczka indywidualna? Tu również komentatorzy wybrali polski akcent - ale nie ma chyba wątpliwości, że gdy naprzeciwko siebie stają bramkarz i napastnik z absolutnie światowego topu, w dodatku grający na co dzień w jednym klubie, musi być interesująco. Tak też powinno być, gdy w drugiej kolejce Robert Lewandowski będzie próbował pokonać Manuela Neuera. Zdaniem ESPN jednym ze składników klasy niemieckiego golkipera może być fakt, że na co dzień musi bronić strzały snajpera tej klasy, co Polak, a gra na boisku treningowym Bayernu bywa większym wyzwaniem, niż wiele potyczek ligowych. Co, rzecz jasna, działa też na korzyść Lewandowskiego.
Źródło: ESPN
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
kornel.fcl
Zarejestrowany od: 1707 dni
Ilość komentarzy: 2573
Oceny: +10598
Kibicuje:
Liverpool FC Polska Rozwój Katowice
22.12.2015 / 15:48:08
Miło takie dobre rzeczy usłyszeć na nasz temat
Junior
Camillo21
Zarejestrowany od: 547 dni
Ilość komentarzy: 18
Oceny: +200
Kibicuje:
Polska
13.12.2015 / 12:25:08
Mamy dosyć wymagającą grupę. Mogło być gorzej, mogło być lepiej. Niemcy to rywal z najwyższej półki, wszak myślę, że przy odrobinie szczescia moglibysmy urwać im punkty. Ukraina również ciężki rywal .ostatnie 3 mecze z nimi to dwie porażki i remis. Czas na rewanż. Irlandia Pólnocna, fakt zajęła pierwsze miejsce w eliminacyjnej grupie, ale miała przeciętnie grających rywali.Oprócz Rumunii bili się z Węgrami, Finlandią, słabiutko grającą Grecją. Cel nr jeden : 3 punkty z wyspiarzami ,bo jesli to się nie uda, będzie naprawdę ciężko.