Lewandowski w Księdze Rekordów Guinnessa

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Robert Lewandowski znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa - poinformował dziennik "Bild".

Polak trafi do następnej edycji Księgi z aż czterema rekordami. Wszystkie związane z tym samym występem - w barwach Bayernu przeciwko Wolfsburgowi.

Przedstawiciele Księgi skontaktowali się z Bawarczykami, by ich powiadomić o tym fakcie. Lewandowski zostanie umieszczony wśród rekordzistów jako najszybszy strzelec trzech, czterech oraz pięciu goli, a także jako jedyny rezerwowy w historii, który zdobył pięć bramek.

Przypomnijmy, że we wspomnianym meczu nasz napastnik wszedł na boisko po przerwie i między 51 a 59 minutą trafił do siatki rywali pięciokrotnie. Od tego czasu trzyma wysoką formę strzelecką, trafiając i w klubie, i w reprezentacji Polski.

Dla tej ostatniej strzelał w obu decydujących meczach eliminacji EURO 2016. Ostatecznie, z 13 bramkami na koncie, został Królem Strzelców tych eliminacji, wyrównując dotychczasowy rekord. W swoich poprzednich sześciu meczach międzypaństwowych oraz klubowych zdobył łącznie aż 15 goli.