Lewy znów strzelił "Wilkom", ale już nie 5 [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27/02/16 17:40, Komentarzy: 9

15
9

Kiedy ostatnio w meczu Ligowym Bayern mierzył się z Wolfsburgiem, potyczka przeszła do historii dzięki pięciu bramkom Roberta Lewandowskiego, które Polak zdobył w dziewięć minut, w dodatku wchodząc z ławki rezerwowych. Tym razem aż tak dobrze nie było, ale polski napastnik i tak wpisał się na listę strzelców. Gorzej poszło Przemysławowi Tytoniowi, którego Stuttgart poniósł porażkę.

Lewandowski rozegrał cały wygrany 2:0 mecz 23. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pierwszego gola na Volkswagen Arena kibice zobaczyli dopiero w 66. minucie. Wtedy to strzał "Lewego" z pola karnego został zablokowany przez obrońców, ale do spadającej piłki dopadł Kingsley Coman i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy.

Niespełna dziesięć minut później Franck Ribery źle przyjął futbolówkę, ale dobiegł do niej polski snajper i bez wahania oddał strzał, który zaskoczył Casteelsa.

VfB Stuttgart z Przemysławem Tytoniem w bramce przegrał 1:2 z Hannoverem 96 Artura Sobiecha. Dublet w tym pojedynku zaliczył będący ostatnio w doskonałej dyspozycji Christian Schulz, który pokonywał polskiego bramkarza odpowiednio w 32. i 83. minucie meczu.

Sobiech natomiast pojawił się na murawie dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, zastępując Ivera Fossuma. To pierwsze w tym roku zwycięstwo Hannoveru.

Werder Brema podzielił się punktami z beniaminkiem z Darmstadt. Po zaciętym pojedynku padł wynik 2:2.

Również remisem zakończyło się sobotnie spotkanie w Hamburgu, gdzie HSV rywalizował z Ingolstadt.