betclic

Lićwinko: Chcę skoczyć ponad dwa metry

Ostatnia aktualizacja: 02/08/16 10:19, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Zorro2212, wikicommons

Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro z uwagą będziemy śledzić występy polskich lekkoatletów. Jedną z naszych kandydatek do podium jest Kamila Lićwinko.

Na ostatnich mistrzostwach świata nasza reprezentacja zdobyła aż osiem medali. Niewiele brakowało, a byłby dziewiąty. Lićwinko w skoku wzwyż zajęła czwarte miejsce. Przed nią uplasowały się Marija Kuczina i Anna Cziczerowa, które nie wystąpią na igrzyska z powodu dyskwalifikacji lekkoatletycznej reprezentacji Rosji.

- To, że ich nie będzie  nie obniża poziomu konkursu. Kandydatek do podium wciąż jest wiele, ale nie ma zdecydowanej liderki i spodziewam się wyrównanego konkursu - mówi Lićwinko.

Polka w tym roku skoczyła 1.99 m. To trzeci wynik na świecie. Wyżej w tym roku skakały tylko Chaunte Lowe z USA i Niemka Marie-Laurence Jungfleish.

- W Rio chciałabym poprawić rekord życiowy i wreszcie skoczyć dwa metry na otwartym stadionie. Zdaję sobie sprawę, że na medal trzeba będzie uzyskać taki wynik. Pokazały to MŚ w Pekinie, gdzie sześć zawodniczek przeskoczyło 1.99 - podkreśla Lićwinko.

Eliminacje skoku wzwyż odbędą się 18 sierpnia. Finał - dwa dni później.
Źródło: sport.tvp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!