Liga duńska: Pewna wygrana SonderjyskE

Pathfinder77, wikipedia
Sonderjysk Elitesport wygrało przed własną publicznością z Aarhus GF 3:0 (1:0) w poniedziałkowym spotkaniu 4. kolejki duńskiej Superligi.
Kibice zgromadzeni na Sydbank Park na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 9. minuty rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się wówczas Kees Luijckx, któremu asystował Marcel Romer.
Dwie kolejne bramki gospodarze strzelili dopiero w drugiej połowie. Najpierw do siatki trafił Mikael Uhre, a kilka minut później bramkarza gości pokonał Philip Zinckernagel, który jednocześnie ustalił wynik rywalizacji.
Sonderjysk Elitsport zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli ligi duńskiej. Podopieczni Clausa Norgaarda mają na swoim koncie siedem punktów, z kolei Aarhus GF zdobyło do tej pory trzy "oczka" i znajduje się na dziesiątej pozycji.