Liga Europy: Celta pierwszym półfinalistą

Maxisport/Shutterstock
KRC Genk zremisował u siebie z Celtą Vigo 1:1 (0:0) w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału rozgrywek Ligi Europy.

Na Cristal Arena prowadzenie drużynie z hiszpańskiej Galicji, która przed tygodniem wygrała pierwszy mecz 3:2, zapewnił osiemnaście minut po przerwie efektownym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę Duńczyk Pione Sisto.

Wyrównał zaledwie cztery minuty później, po błędzie defensywy gości, strzałem w długi róg Leandro Trossard. Na więcej zespół z Belgii nie było już jednak stać i dlatego w kolejnej rundzie zagrają podopieczni Eduardo Berizzo.

Losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek w szwajcarskim Nyonie. Finał zaplanowano 24 maja na Friends Arena w Sztokholmie. Zwycięzca Ligi Europy zagra w fazie grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów.