Liga Europy: Krasnodar rozbił Nice. Asysta Jędrzejczyka, ładny gol Balotelliego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29/09/16 21:07, Komentarzy: 6

26
6

FK Krasnodar pokonał u siebie OGC Nice 5:2 (1:0) w spotkaniu drugiej kolejki grupy I rozgrywek Ligi Europy. Cały mecz w ekipie z Rosji zaliczył Artur Jędrzejczyk.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Fiodor Smołow, który wykorzystał dobre dogranie Jędrzejczyka:

Na 2:0 podwyższył w 33 minucie Brazylijczyk Joaozinho. Wówczas odpowiedziała Nicea - ładnym uderzeniem Mario Balotelliego:

Po przerwie znów strzelili gospodarze i ponownie uczynił to Joaozinho. Francuzi jednak nie rezygnowali - dzięki bramce rezerwowego Wylana Cypriena z 71 minuty ponownie złapali kontakt z rywalami.

To było jednak wszystko, co mieli w tym spotkaniu do pokazania. W końcówce dwie bramki Ariego dały Krasnodarowi pewne zwycięstwo.

Dzięki drugiej wygranej w sezonie "Byki" umocniły się na prowadzeniu w tabeli. Na drugim miejscu, również z kompletem punktów, znajduje się Schalke 04 Gelsenkirchen. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w następnej kolejce

"Les Aiglons" doznali natomiast drugiej porażki i są na trzeciej pozycji. Za trzy tygodnie zmierzą się z zamykającym klasyfikację FC Salzburg.

* * * * * * *
Wyniki spotkań 2. kolejki grupy I:

FK Krasnodar - OGC Nice 5:2 (1:0)
Bramki: Smołow 22, Joaozinho 33, 65-karny, Ari 86, 90+3 - Balotelli 43, Cyprien 71.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Salzburg 3:1 (1:0)
Bramki: Goretzka 15, Caleta-Car 47-samobójcza, Hoewedes 58 - Jonathan 72.
Źródło: asinfo./własne/Twitter