Liga Europy: Lech remisuje z Belenenses

asinfo
W inauguracyjnym meczu Ligi Europy Lech Poznań zremisował u siebie 0:0 z drużyną Belenenses Lizbona.

Od pierwszego gwizdka spotkanie nie było toczone w zbyt wysokim tempie. Dopiero w drugiej połowie uległo ono poprawie, a gracze "Kolejorza" wychodzili z inicjatywą i próbowali atakować.

W 65. minucie bardzo bliski zdobycia gola był Denis Thomalla, którego jednak w ostatniej chwili uprzedził Brandao. Osiem minut później Lechici wyszli z szybką kontrą, a mocnym strzałem z dystansu popisał się Pawłowski, jednak piłkę zdołał obronić Ventura. W 78. minucie poznaniacy mieli kolejną szansę na zdobycie bramki, po tym jak Formella strzelił z ostrego kąta, lecz kolejny raz czujność zachował portugalski golkiper.

Swoich okazji nie wykorzystali również Portugalczycy. W 48. minucie w słupek uderzył Martins, a w doliczonym czasie gry Burić najpierw obronił strzał Rose'a. Dwie minuty później Kuca posłał piłkę ponad poprzeczką Bośniaka.

W drugiej kolejce zawodnicy prowadzeni przez Macieja Skorżę zmierzą się na wyjeździe z drużyną FC Basel. Belenenses podejmie u siebie Fiorentinę.

W drugim spotkaniu grupy I ACF Fiorentina zmierzyła się na własnym stadionie z zespołem FC Basel. W barwach włoskiego zespołu całe spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie spotkania po golu Nikoli Kalinicia. W 71. minucie bramkę wyrównującą zdobył Birkir Bjarnason, który pokonał bramkarza mocnym strzałem po ziemi. Osiem minut później gola na 1:2 zdobył Mohamed El Nenny, który zza pola karnego posłał piłkę w prawe okienko. Fiorentina kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak w 66. minucie Gonzalo Rodriguez został ukarany czerwoną kartką.