Liga Europy: Liverpool awansował do 1/8 finału

Ostatnia aktualizacja: 25/02/16 21:12, Komentarzy: 6

0
6

Liverpool FC pokonał przed własną publicznością FC Augsburg 1:0 (1:0) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Dzięki wygranej, podopieczni Juergena Kloppa awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Kibice zgromadzeni na Anfield Road na jedyne trafienie w tym spotkaniu czekali niespełna pięć minut. Na listę strzelców wpisał się wówczas James Milner. Anglik wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po zagraniu ręką Dominika Kohra.

Goście nie zdołali wyrównać, mimo że mieli ku temu kilka sytuacji. Jedną z nich zmarnował Konstantinos Stafylidis. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego grecki obrońca uderzył z rzutu wolnego, ale pomylił się zaledwie o kilka centymetrów. Warto zaznaczyć, że wynik 1:1 dałby awans niemieckiej drużynie.

W pierwszym meczu rozegranym na WWK Arena padł bezbramkowy remis.