betclic

Liga Europy: Przegrany Śląsk dołącza do Jagiellonii

Ostatnia aktualizacja: 23/07/15 21:03, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy z IFK Goeteborg 2:0. Bramki na wagę awansu dla szwedzkiego zespołu strzelili Gustav Engvall oraz Mikael Boman. 

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy tego spotkania. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie byli w stanie przedrzeć się przez obronę IFK i ich bramce zagrażali jedynie strzałami z dystansu. Najbliżej strzelenia gola był Tomasz Hołota, ale jego mocne uderzenie obronił John Alvbage.

Po wznowieniu gry w dalszym ciągu przeważała szwedzka drużyna. Ich starania przyniosły pozytywny rezultat w 55 minucie, kiedy Gustav Engvall w sytuacji sam na sam z Mariuszem Pawełkiem dał prowadzenie IFK.

Drugi gol padł zaledwie 240 sekund później. Błąd popełnił bramkarz Śląska, który wychodząc z bramki minął się z piłką i pozostawił na czystej pozycji Mikaela Bomana, a ten z łatwością podwyższył rezultat spotkania na 2:0.

Wrocławianom wyraźnie brakowało pomysłu na grę, a gdy dochodzili do okazji strzeleckim to je marnowali. Najlepszą zaprzepaścił Jacek Kiełb, który z bliskiej odległości nie trafił nawet w światło bramki gospodarzy.

******

IFK Goeteborg - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
Engvall 55, Boman 59


IFK: Alvbage - Salomonsson, Bjarsmyr, Rogne, Aleesami - Ankersen, Svensson, Eriksson, Rieks - Engvall (87 Pettersson), Boman (79 Smedberg-Dalence).

Śląsk: Pawełek - Zieliński (88 Machaj), Celeban, Kokoszka, Dudu Paraiba - Hateley, Hołota - Pich, Grajciar (68 Biliński), Paixao (76 Gecov) - Kiełb.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!