Liga Europy: Zagłębie przegrało w Sofii

Ostatnia aktualizacja: 30/06/16 20:47, Komentarzy: 5

0
5

Piłkarze Zagłębia Lubin w czwartkowy wieczór rozpoczęli nowy sezon. W pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europy przegrali 0:1 ze Slavią Sofia. Gola dla bułgarskiego zespołu strzelił w 85. minucie Sierdier Sierdierow.

Na pozycji Filipa Starzyńskiego, który przebywa na Euro, decyzją Piotra Stokowca, zagrał Jan Vlasko, który spisywał się świetnie w pierwszej połowie, w której zresztą Miedziowi mieli co najmniej dwie szanse na strzelenie gola. Nie wykorzystali ich jednak, co stawia ich w trudnej sytuacji przed rewanżem.

Tak padła bramka:
Aleksandar Todorowski nie sięgnął piłki, do której dopadł Paszow i dośrodkował przed bramkę, gdzie akcję wykończył Sierdier Sierdierow.

Ciekawostka:
Bezbramkowy remis nas nie zadowala. Będziemy chcieli zaatakować i osiągnąć dobry rezultat, ale faworyta nie wskażę. Wskaże go boisko - mówił przed tym spotkaniem opiekun Slavii, Aleksandr Tarkhanov. Jak się okazało, to jego podopieczni pokonali Miedziowych, którzy - zdaniem bukmacherów - byli faworytem tego starcia.

Rewanżowy mecz odbędzie się za tydzień w Lubinie.