Liga Mistrzów siatkarzy: Porażka Skry, zwycięstwo ZAKSY

Dziurek/Shutterstock
Skra Bełchatów tegoroczną edycję Ligi Mistrzów siatkarzy zaczęła od porażki z rumuńską Craiovą. Pewne zwycięstwo odniosła natomiast ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zespół z Bełchatowa dosyć niespodziewanie uległ rumuńskiej drużynie. W pierwszym secie widzieliśmy zaciętą walkę do samego końca. Gospodarze rozstrzygnęli pierwszą odsłonę na swoją korzyść, wygrywając 30:28. W drugiej partii Rumunii ponownie byli lepsi i ponownie o dwa punkty - 25:23. Trzeci set należał natomiast do naszych zawodników, którzy pewnie pokonali rywali do 19. W czwartym lepsza niestety okazała się Craiova - 25:22 - zwyciężyła w całym meczu 3:1.

W zupełnie innych nastrojach rywalizację z Istanbul BB kończyli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Polski klub wygrał w trzech setach, choć dwa ostatnie należały do niezwykle zaciętych - 28:26 i 29:27.