Liga Mistrzów: Vive Kielce lepsze od Vardaru Skopje

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce pokonali Vardar Skopje 23:20 w 9 kolejce Ligi Mistrzów.

Oba zespoły grały bardzo defensywnie. Kibice zgromadzeni na hali nie oglądali zatem zbyt wielu bramek. Początek meczu należał do polskiej drużyny, która po 15 minutach meczu wygrywała 5:2. Szczypiorniści Vive przewagę, wypracowaną w pierwszych minutach, utrzymali do samego końca pierwszej odsłony. Do szatni schodzili z prowadzeniem 10:6.

W drugiej połowie gra stała się nieco bardziej otwarta. Kielecki zespół powiększał przewagę, która po 15 minutach drugiej odsłony wynosiła już siedem bramek - 17:10. Na dwanaście minut przed końcem nasi zawodnicy prowadzili 19:12, ale potem do głosu doszli goście i zaczęli odrabiać straty. Na cztery minuty przed końcem było już tylko 21:18. Na szczęście Vive Kielce dotrwało jakoś do końca i ostatecznie wygrało 23:20.

Vive Tauron Kielce - Vardar Skopje 23:20 (10:6)

Vive: Szmal, Sego - Buntić 3, Jurecki 5, Jachlewski 1, Zorman 1, Bielecki, Lijewski 3, Strlek 2, Cupić 4/2, Aquinagalde 3, Chrapkowski, Reichmann 1, Kus, Vujović.