Liga Mistrzów: Vive Kielce wygrywa po zaciętym meczu

MediaPictures.pl/Shutterstock
Vive Tauron Kielce pokonało KIF Kolding 33:31 w meczu ósmej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Duńczycy lepiej rozpoczęli to spotkanie. Po paru minutach prowadzili 3:1, ale potem na prowadzenie wyszedł polski zespół - 6:4. W następnych minutach Vive Kielce powiększyło przewagę do trzech goli - 8:5. Niestety kolejne minuty to coraz lepsza gra rywali i systematyczne odrabianie strat. W końcówce pierwszej odsłony Kolding wyszło na prowadzenie i na przerwę schodziło z wynikiem 14:13.

Początek drugiej połowy także należał do Duńczyków. Prowadzili 17:15, lecz potem powtórzył się scenariusz z pierwszej odsłony - Vive Kielce dogoniło przeciwników, a następnie wyszło na jednobramkwe prowadzenie - 19:18. Całe spotkanie było niezwykle zacięte  i wyrównane. Kiedy do końca spotkania pozostawało 15 minut na tablicy widniał wynik 23:23. Na dwie minuty przed końcem również mieliśmy remis, tym razem 30:30. Końcowe minuty należały jednak do Vive Kielce. Polski zespół po dramatycznym pojedynku wygrał ostatecznie z drużyną z Danii 33:31.

Vive Tauron Kielce - KIF Kolding 33:31 (13:14)

Vive: Szmal, Sego - Jurecki 6, Tkaczyk 1, Jachlewski 3, Zroman 3, Bielecki 8/3, Lijewski 4, Strlek 1, Cupić 3, Aquinagalde 3, Chrapkowski, Reichmann, Kus 1, Vujović, Bis.