Liga Mistrzów: Wisła Płock przegrała z mistrzem Niemiec

Orlen Wisła Płock przegrała z THW Kiel 24:26 w dwunastej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Polscy szczypiorniści doskonale rozpoczęli to spotkanie, już po kilku minutach prowadząc 5:2. Potem jednak nasz zespół systematycznie, z minuty na minutę grał coraz słabiej - był moment, że przez osiem minut nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Niemcy w końcu doprowadzili do remisu, a na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 14:14.

Druga odsłona zaczęła się inaczej niż pierwsza. To niemiecka ekipa zaczęła lepiej. THW Kiel wyszło na prowadzenie, lecz nie mogli oni wypracować sobie większej przewagi na Wisłą Płock. Z czasem nasi zawodnicy odrobili straty, a na siedem minut przed końcem prowadzili dwiema bramkami. Ostatnie słowo należało jednak do rywali z Niemiec, którzy odwrócili losy spotkania na swoją korzyść w samej końcówce, pokonując ostatecznie polski zespół 26:24.

THW Kiel - Orlen Wisła Płock 26:24 (14:14)