Liga szwedzka: Dwie bramki Cibickiego

Holger Motzkau, wikipedia
Jonkopings Sodra IF wygrało przed własną publicznością z Malmo FF 3:2 (1:1) w środowym spotkaniu drugiej kolejki ligi szwedzkiej. Do 74. minuty w barwach gospodarzy grał Paweł Cibicki.

Polak zdobył dwie bramki i był jednym z bohaterów swojego zespołu. 22-letni napastnik wpisywał się na listę strzelców w 26. i 63. minucie gry. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego jego miejsce na murawie zajął Astian Aasmundsen.

Trzecie trafienie dla gospodarzy zanotował Daryl Smylie. Dla gości strzelali natomiast Rasmus Bengtsson oraz Jo Inge Berget.

Warto odnotować, że od 65. minuty miejscowi grali w osłabieniu. Czerwona kartką ukarany został wówczas Smylie.

Jonkopings Sodra IF zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli ligi szwedzkiej. Drużyna Pawła Cibickiego ma na swoim koncie sześć punktów, z kolei Malmo FF zdobyło do tej pory trzy "oczka" i znajduje się na czwartej pozycji.