Ligue 1: Hat trick Fekira

Poutre2brest, wikipedia
Olympique Lyon pokonał na wyjeździe Caen 4:0 w meczu czwartej kolejki Ligue 1. Trzy gole dla gości strzelił Nabil Fekir.

22-letni Francuz, który otrzymał powołanie do kadry "Trójkolorowych" na wrześniowe mecze, po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali w 19. minucie gry. Pomocnik Lyonu wbiegł w pole karne Caen i mocny strzałem zaskoczył Remy'ego Vercoutrea, który przez 12 lat bronił barw klubu ze Stade de Gerland.

Swoje drugie trafienie Fekir zaliczył minutę przed przerwą. Tym razem zaskoczył 35-letniego bramkarza, po indywidualnej akcji. Hat tricka reprezentant Francji skompletował w 57. minucie spotkania, po podaniu od Mathieu Valbueny.

Gospodarze od 74. minuty meczu grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Damien Da Silva. Wynik spotkania na 4:0 ustalił trzy minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, Claudio Beauvue. Asystę zapisał na swoim koncie Fekir.

Dzięki wygranej zawodnicy Huberta Fourniera awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Caen po porażce zajmuje ósmą pozycję w lidze.