betclic

Lindgren: Cardiff to mój ulubiony turniej GP

Ostatnia aktualizacja: 06/07/16 16:37, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Fredrik Lindgren w najbliższą sobotę już po raz piąty w tym sezonie zastąpi kontuzjowanego Jarosława Hampela w tegorocznym Grand Prix.

Zawody w Cardiff na Millenium Stadium uchodzą od wielu lat za najbardziej prestiżowe w cyklu o indywidualne mistrzostwo świata.

- Ścigam się w Wielkiej Brytanii od wielu lat i mam tutaj sporo fanów. Uwielbiam atmosferę w Cardiff. To mój ulubiony turniej Grand Prix. Nie mogę się go doczekać - przyznał Lindgren w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix.

- Ten rok jest wyjątkowy trudny. Walczy wielu świetnych żużlowców i sytuacja w klasyfikacji generalnej jest bardzo wyrównana. Mam tylko dwa punkty straty do ósmego miejsca i dwanaście do podium. Jeśli dostanę szansę, aby wspiąć się wyżej, to zamierzam podjąć wyzwanie - stwierdził Skandynaw, który w ostatnim GP Czech w Pradze zdobył jedenaście punktów i dotarł do półfinału.

- Ogólnie jestem zadowolony ze swojego występu. Szkoda jednak, że zabrakło awansu do finału. To zawsze jest miłe, zwłaszcza kiedy wkładasz sporo wysiłku i czujesz, że sprawy dobrze się układają. Miejsce w finale byłoby wisienką na torcie - podsumował Lindgren.

* * * * * *
Klasyfikacja generalna GP 2016 po czterech turniejach:
1 Greg Hancock 56
2 Tai Woffinden 48
3 Chris Holder 44
4 Jason Doyle 42
5 Maciej Janowski 41
6 Bartosz Zmarzlik 38
7 Antonio Lindback 35
8 Peter Kildemand 34
9 Nicki Pedersen 32
10 Fredrik Lindgren 32
11 Matej Zagar 31
12 Niels-Kristian Iversen 30
13 Andreas Jonsson 28
14 Piotr Pawlicki 23
15 Chris Harris 20
16 Patryk Dudek 8

(za speedwaygp.com)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!