betclic

Linette coraz bliżej igrzysk w Rio. "To ogromne marzenie"

Ostatnia aktualizacja: 10/05/16 14:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Jimmie48 Photography / Shutterstock.com

Istnieje realna szansa, że na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro będziemy oglądać dwie polskie tenisistki. Pewna startu w turnieju singlistek może być Agnieszka Radwańska, a o olimpijski paszport wciąż walczy Magda Linette.

24-Polka zagra w Rio, jeśli w rankingu WTA z 6 czerwca będzie wśród 56 zawodniczek uprawnionych do startu. Obecnie zajmuje w nim 81. miejsce, ale do kwalifikacji jest bliżej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Wszystko przez to, że jeden kraj może wystawić maksymalnie cztery zawodniczki. Obecnie przed Linette znajduje się aż czternaście Amerykanek, osiem Niemek i siedem Rosjanek.

- Start w igrzyskach to moje ogromne marzenie. Na początku roku myślałam o Rio dużo, to nie pomagało w grze. Teraz zostały mi jeszcze trzy turnieje przez ogłoszeniem ostatecznej listy rankingowej do igrzysk. Jak dobrze zagram, to kwalifikacja olimpijska będzie formą nagrody - mówi Linette w rozmowie z portalem Sport.pl.

W ostatni weekend Polka wygrała turniej ITF w Cagnes-Sur-Mer. To dobry prognostyk na najbliższe tygodnie. Zbliża się przecież Roland Garros.

- Cieszę się, że wygrałam na ziemi w swoim pierwszym w tym roku starcie na tej nawierzchni. To dobre przygotowanie przed Rolandem Garrosem - podkreśla Linette.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!