betclic

Linetty: Chciałem odejść z Lecha

Ostatnia aktualizacja: 31/08/15 07:31, Komentarzy: 4

6
4
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

Podjąłem decyzję w sprawie transferu. Chciałem przejść do Club Brugge - mówi Karol Linetty z Lecha Poznań.

O transferze Linettego spekulowano od dłuższego czasu. Wśród jego potencjalnych pracodawców wymieniano m.in. Tottenham, FC Basel i Club Brugge. W ostatnim tygodniu sprawa transferu do tego ostatniego klubu zaczęła przybierać realne kształty. W środę 20-letni piłkarz wyjechał do Belgii. Najpierw przeszedł badania lekarskie w klubie z Brugii, a potem obejrzał z trybun jego mecz z Manchesterem United w eliminacjach Ligi Mistrzów. Niektórzy dziennikarze przedstawiali go już jako nowego piłkarza Club Brugge. Strony nie doszły jednak do porozumienia. Lech za swojego piłkarza chciał 4 miliony euro, Belgowie oferowali milion mniej.

Sam Linetty przyznaje, że chciał przejść do Brugii.

- Decyzję w sprawie transferu podjąłem, chciałem iść do Club Brugge. Kluby się jednak nie dogadały, więc nic nie mogłem zrobić. Było tam fajnie. Klub, otoczka, organizacja różniły się bardzo od tego, co mamy Polsce. Świetnie, że chociaż mi to pokazano - mówi Linetty.

Piłkarz przyznaje jednak, że fiasko transferu nie będzie miało negatywnego wpływu na jego grę.

- Nie udało się, to się nie udało. Wróciłem do Poznania, przyjąłem do wiadomości i gram dalej dla Lecha. Przed nami wyzwania i problemy do przezwyciężenia. Chcemy pograć w Lidze Europejskiej, mamy fajną grupę i zamierzamy z niej wyjść. Dobrze czuję się w drużynie, w Lechu, w Poznaniu, będę tutaj dalej grał i dawał z siebie wszystko. Fakt, że nie doszło do transferu, nie będzie miał najmniejszego wpływu na moją postawę - deklaruje Linetty.

Wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski zapowiadał w ostatnich tygodniach, że jeśli Linetty nie odejdzie w tym oknie transferowym, to przedłuży kontrakt z klubem. Umowa piłkarza z "Kolejorzem" wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku.
Źródło: Sport.pl
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
bonzo
Zarejestrowany od: 1193 dni
Ilość komentarzy: 4739
Oceny: +1698
Kibicuje:
Polska Błękitni Stargard Szczeciński
31.08.2015 / 15:38:03
Chyba mu śpieszno do lepszej kasy, bo w Brugii by na bank grzał ławę. W meczu z Niecieczą Linetty praktycznie nie istniał a po końcowym gwizdku padł na murawę z ciężkim bólem dupy. Najpierw powinien pomyśleć co zrobić żeby zostać czołowym zawodnikiem ligi i pokazać się w reprezentacji z dobrej strony a potem ewentualnie myśleć o lepszej kasie i wojażach zagranicznych. Na razie to on się wybija głównie tym że ma oryginalne nazwisko.
Junior starszy
roger86
Zarejestrowany od: 670 dni
Ilość komentarzy: 256
Oceny: +2382
Kibicuje:
Lech Poznań Polska FC Barcelona
31.08.2015 / 14:33:52
Dobrze,że ten transfer nie doszedł do skutku. Zagra w Lidze Europy, tam jak się dobrze pokaże, to będzie jeszcze więcej wart.
Kluczowy zawodnik
zlotylesk
Zarejestrowany od: 842 dni
Ilość komentarzy: 3356
Oceny: +11597
Kibicuje:
Arsenal Londyn Juventus Turyn Stomil Olsztyn
31.08.2015 / 13:42:02
Przy takiej grze Lecha to zamiast 3 mln za rok Lech sprzeda go za co najwyżej 2. Ot oszczędność
Solidny ligowiec
schnor25
Zarejestrowany od: 1734 dni
Ilość komentarzy: 1148
Oceny: +8950
Kibicuje:
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
31.08.2015 / 11:07:54
Nie oszukujmy się, nie pograłby tam za wiele.