betclic

Linetty dostał zgodę na testy za granicą

Ostatnia aktualizacja: 28/07/16 16:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Karol Linetty nie wziął udziału w środowym treningu Lecha. Piłkarz Kolejorza otrzymał zgodę od klubu na udział w testach medycznych za granicą i wczesnym popołudniem wyleciał z Polski. Jeśli zakończą się one pomyślnie, reprezentant Polski przeniesie się do nowego klubu - czytamy na oficjalnej stronie ekipy z Wielkopolski.

Linetty wrócił do treningów kilkanaście dni temu po tym, jak dostał kilka dni dodatkowego urlopu po EURO 2016. Piłkarz nie znalazł się w kadrze meczowej Lecha na niedzielne spotkanie z Zagłębiem Lubin. Nie wystąpi także w piątkowym spotkaniu z Jagiellonią. Pomocnik w czwartek i piątek będzie przechodził testy medyczne. W sobotę wieczorem wróci do stolicy Wielkopolski.

21-latek jest piłkarzem Kolejorza od dziesięciu lat. Do Poznania trafił z Sokoła Damasławek i to właśnie w akademii Lecha szlifował swój talent. W pierwszej drużynie zadebiutował na początku października 2012 roku w meczu towarzyskim z HSV Hamburg. Niespełna miesiąc później po raz pierwszy wystąpił w spotkaniu ligowym. W niebiesko-białych barwach zagrał w 112 meczach, w których wbił 11 bramek i zaliczył 15 asyst.

Piłkarz regularnie występował też w reprezentacjach narodowych. W pierwszej kadrze zagrał w dziesięciu meczach. Wcześniej grał też we wszystkich kategoriach wiekowych. 21-letni piłkarz w czerwcu znalazł się w 23-osobowej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!