Liverpool lepszy od Arsenalu w hicie Premier League!

charnstir/Shutterstock
Liverpool FC wygrał na Anfield z Arsenalem FC 3:1 w 26 kolejce Premier League.

Wynik spotkania w 9 minucie otworzył Roberto Firmino. Brazylijczyk wykończył kapitalną akcję gospodarzy, umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Petra Cecha.

W 40 minucie mieliśmy już 2:0. Tym razem golkipera "Kanonierów" pokonał Sadio Mane. Roberto Firmino zagrał do niepilnowanego w polu karnym reprezentanta Senegalu, a ten płaskim strzałem podwyższył prowadzenie.

W 57 minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Danny Welbeck. Alexis Sanchez zagrał do Anglika, który zdobył bramkę efektowną podcinką obok interweniującego Simona Mignoleta.

W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Georginio Wijnaldum. Holender wykończył doskonałą kontrę "The Reds".

Podopieczni Jurgena Kloppa dzięki zwycięstwu przesunęli się na trzecie miejsce w Premier League. Zawodnicy Arsene'a Wengera plasują się w tej chwili na piątej pozycji.