Liverpool rozbił Manchester City na Anfield!

Ostatnia aktualizacja: 02/03/16 22:51, Komentarzy: 15

17
15

Liverpool wygrał z Manchesterem City 3:0 na własnym stadionie w 28 kolejce Premier League.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, choć nie potrafili oni sobie stworzyć dogodnej okazji do zdobycia bramki. Pierwszy celny strzał padł dopiero w 22 minucie meczu. Uderzenie Roberta Firmino okazało się jednak zbyt słabe i Joe Hart nie miał problemów z interwencją.

W 34 minucie padł pierwszy gol dla Liverpoolu. Jego autorem był Adam Lallana. Anglik uderzył zza pola karnego, a piłka wpadła do siatki gości tuż obok lewego słupka.

Osiem minut później było już 2:0 dla "The Reds". Bardzo ładną akcję Liverpoolu wykończył James Milner, który przyjmując piłkę, wpadł w pole karne Manchesteru City i posłał futbolówkę obok interweniującego Joe Harta.

Po zmianie stron to gospodarze nadal przeważali, a goście grali bardzo słabo. Podopieczni Manuela Pellegriniego nie mieli pomysłu na grę i nie potrafili skonstruować żadnej składnej akcji pod bramką rywali.

W 57 minucie mieliśmy już 3-0 dla Liverpoolu. Doskonałą i przebojową akcję Adama Lallany wykończył bardzo ładnym, technicznym strzałem Robert Firmino.

W następnych minutach nie padły już żadne bramki i Liverpool pewnie pokonał Manchester City na Anfield 3:0.

Dzięki jedenastej wygranej w sezonie "The Reds" awansowali na ósme miejsce w tabeli. "The Citizens" natomiast doznali trzeciej porażki z rzędu, ale zachowali jeszcze czwartą pozycję w klasyfikacji.

Na piątej lokacie, z takim samym dorobkiem punktowym co podopieczni Manuela Pellegriniego, umocnił się Manchester United. "Czerwone Diabły" po golu Hiszpana Juana Maty pokonali skromnie u siebie Watford FC 1:0.