LM: Benfica przegrała w Neapolu, Besiktas zremisował z Dynamem

Ostatnia aktualizacja: 28/09/16 23:00, Komentarzy: 2

0
2

SSC Napoli wygrało przed własną publicznością z Benfiką Lizbona 4:2 (1:0) w spotkaniu drugiej kolejki grupy B rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Stadio San Paolo cały mecz w zespole z Kampanii zaliczył Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski dziewięć minut po przerwie zdobył z rzutu karnego trzeciego gola dla gospodarzy.

Dwie bramki dla "Błękitnych" strzelił Belg Dries Mertens, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Słowak Marek Hamsik. Przyjezdni w drugiej połowie tylko zmniejszyli rozmiary porażki za sprawą Goncalo Guedesa i Argentyńczyka Eduardo Salvio.

Dzięki drugiej wygranej wicemistrzowie Włoch umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Na drugie miejsce przesunął się Besiktas Stambuł, który zremisował w środę przed własną publicznością z Dynamem Kijów 1:1 (1:0).

Za trzy tygodnie drużyna z Neapolu zagra z mistrzami Turcji, natomiast mistrzowie Portugalii zmierzą się z mistrzami Ukrainy.

* * * * * *
Wyniki spotkań 2. kolejki grupy B Ligi Mistrzów:

SSC Napoli - Benfica Lizbona 4:2 (1:0)
Bramki: Marek Hamsik 20, Dries Mertens 51, 58, Arkadiusz Milik 54-karny - Goncalo Guedes 70, Eduardo Salvio 86.

Besiktas Stambuł - Dynamo Kijów 1:1 (1:0)
Bramki: Ricardo Quaresma 28 - Wiktor Cygankow 65.