LM: Glik sprokurował rzut karny, Monaco pewne awansu

Ostatnia aktualizacja: 22/11/16 22:58, Komentarzy: 2

0
2

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, AS Monaco pokonało Tottenham 2:1. Drużyna z Księstwa jest obecnie liderem grupy E i może być pewna awansu do 1/8 finału rozgrywek.

Pierwszego gola dla gospodarzy w 48. minucie spotkania strzelił Djibril Sidibe. Francuz przyjął futbolówkę tuż przed bramką "Kogutów" i głową wpakował ją do siatki z bliskiej odległości. Drugie trafienie na rzecz drużyny z Monako zapisał na swoje konto Thomas Lemar. W 53. minucie po dośrodkowaniu Djibrila Sidibe, 21-latek pewnym strzałem pokonał Hugo Llorisa.

Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Harry Kane z rzutu karnego. W 51. minucie Kamil Glik sfaulował Delle Alliego, został ukarany żółtą kartką, a sędzia podyktował jedenastkę dla przyjezdnych.

Podopieczni Leonardo Jardima są liderem grupy E i mają na koncie jedenaście punktów, Tottenham plasuje się na trzecim miejscu z czterema "oczkami" na koncie. Drugą pozycję zajmuje Bayer Leverkusen, a ostatnią CSKA Moskwa.