LM: Juventus pokonał Sevillę, Olympique Lyon zdobył Zagrzeb

Ostatnia aktualizacja: 22/11/16 22:53, Komentarzy: 3

0
3

Sevilla przegrała z Juventusem Turyn 1:3 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innym spotkaniu grupy H, Olympique Lyon pokonał Dinamo Zagrzeb 1:0.

Pierwszy gol na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan padł już w 9. minucie. Wówczas obrońcy "Starej Damy" niedokładnie wybili piłkę przed pole karne, a ta trafiła prosto pod nogi Nicolasa Parejo. Argentyńczyk uderzył na bramkę z półwoleja, a Gianluigi Buffon był w tej sytuacji bezradny.

Mistrzowie Włoch zdołali odrobi straty jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Gabriel Mercado sfaulował Leandro Bonucciego i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Claudio Marchisio.

Zespół Massimiliano Allegriego przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 84. minucie. Leandro Bonucci oddał strzał tuż zza linii pola karnego i pokonał golkipera Sevilli. Wynik spotkania na 3:1 w doliczonym czasie gry ustalił Mario Mandzukić.

Andaluzyjczycy kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 36. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Franco Vazquez.

W innym meczu grupy H, Olympique pokonał Dinamo Zagrzeb 1:0. Gola na wagę wygranej drużyny z Ligue 1 zdobył Alexandre Lacazette. Cały mecz na ławce rezerwowych "Les Gones" przesiedział reprezentant Polski, Maciej Rybus.

Liderem grupy H jest Juventus, który może być pewny awansu do fazy pucharowej rozgrywek. Drugie miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje Sevilla, a kolejne miejsce zajmuje drużyna z Lyonu. Stawkę zamyka Dinamo Zagrzeb, które przegrało wszystkie mecze i nie ma jeszcze ani jednego punktu.