Leicester prowadzi z Sevillą już 2:0! Hiszpanie grają w dziesiątkę i nie wykorzystują jedenastki!

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Leicester City mierzy się z Sevillą FC, a Juventus podejmuje u siebie FC Porto w rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Strzelanie dzisiejszego wieczoru rozpoczęli piłkarze Leicester City. Autorem bramki był Wes Morgan. W pole karne dośrodkowywał Riyad Mahrez, a reprezentant Jamajki nieco przypadkowo skierował piłkę do bramki udem.

Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli zawodnicy Juventusu. Ręką w polu karnym zagrał Maxi Pereira, który otrzymał czerwoną kartkę, a gospodarze dostali rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Paulo Dybala.

W 54 minucie "Lisy" prowadziły już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marc Albrighton. Anglik przejął piłkę na piętnastym metrze i pewnym strzałem pokonał Sergio Rico.

Od 74 minuty mistrzowie Anglii grali z przewagą. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Samir Nasri.

Chwilę później goście mogli jednak zdobyć kontaktową bramkę. Steven N'Zonzi nie wykorzystał jednak jedenastki.

Składy poszczególnych drużyn:

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Drinkwater, Ndidi, Albrighton, Mahrez, Okazaki, Vardy

Sevilla FC: Sergio Rico; Rami, Pareja, Mercado; Sarabia, N'Zonzi, Iborra, Escudero; Nasri, Vitolo, Ben Yedder

Juventus: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Benatia, Alex Sandro, Khedira, Marchisio, Cuadrado, Dybala, Mandzukic, Higuaín

FC Porto: Casillas; Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Layún; Danilo, André-André, Óliver; Brahimi, Soares, André Silva