Szaleństwo w Manchesterze! Gospodarze prowadzą z Monaco 5:3!

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco z Kamilem Glikiem mierzy się z Manchesterem City na wyjeździe, a Atletico Madryt z kolei gra z Bayerem w Leverkusen w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W 17 minucie Atletico Madryt wyszło na prowadzenie. Saul Niguez popisał się kapitalnym uderzeniem tuż zza pola karnego. Golkiper Bayeru był bez szans.

W 25 minucie w Leverkusen mieliśmy już 2:0 dla podopiecznych Diego Simeone. Fatalny błąd popełnił Dragović, piłkę przejął Kevin Gameiro, popędził w stronę bramki, zagrał do Antoine Griezmanna, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 26 minucie prowadzenie objął Manchester City. Po dwójkowej akcji Davida Silvy i Leroya Sane, ten pierwszy zagrał wzdłuż bramki do Raheema Sterlinga, a Anglik wpakował piłkę do bramki.

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się raptem kilka minut. Odpowiedź Monaco była błyskawiczna - dośrodkowanie Fabinho wykorzystał Falcao, który pokonał Caballero strzałem głową.

Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Autorem bramki na 2:1 był Kylian Mbappe.

Na początku drugiej połowy kontaktową bramkę dla Bayeru Leverkusen zdobył Karim Bellarabi.

Tymczasem w Manchesterze w 49 minucie Monaco mogło prowadzić już 3:1. Falcao wykorzystał jednak rzutu karnego.

Jedenastkę wykorzystał natomiast Kevin Gameiro i Atletico od 58 minuty prowadziło z Bayerem już 3:1.

Za moment kolejnego gola zobaczyliśmy w meczu City z Monaco. Zza pola karnego uderzał Sergio Aguero, fatalny błąd popełnił Daniel Subasić, który nie potrafił złapać prostego strzału i mieliśmy remis 2:2.

Kilkadziesiąt sekund później goście ponownie wyszli na prowadzenie. Fantastyczną akcją indywidualną i cudownym strzałem - przelobował Caballero - popisał się Radamel Falcao.

W 71 minucie znowu mieliśmy remis w meczu City z Monaco. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero.

Kilka minut później zawodnicy Josepa Guardioli prowadzili już 4:3. Tym razem do siatki trafił John Stones. W 82 minucie na 5:3 dla gospodarzy podwyższył Leroy Sane.

Składy poszczególnych drużyn:

Manchester City: Caballero, Sagna, Stones, Otamendi, Fernandinho, Yaya Touré, Sané, David Silva, De Bruyne, Sterling, Agüero

AS Monaco: Subasic, Sidibe, Glik, Raggi, Mendy, Fabinho, Bakayoko, Silva, Lemar, Mbappe, Falcao

Bayer Leverkusen: Leno, Henrichs, Dragović, Toprak, Wendell, Bellarabi, Aranguiz, Kampl, Brandt, Havertz, Chicharito

Atletico Madryt: Moya, Vrsalko, Savic, Gimenez, Filipe Luis, Gabi, Saul, Koke, Carrasco, Griezmann, Gameiro