Neymar z rzutu karnego! Barcelona prowadzi 5:1!

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona mierzy się z PSG, a Borussia Dortmund podejmuje Benfikę Lizbona w rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Strzelanie dzisiejszego wieczoru zaczęli piłkarze Borussi Dortmund. Autorem bramki był Pierre-Emerick Aubameyang. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do napastnika zgrał Pulisić, a Gabończyk umieścił piłkę w bramce po uderzeniu głową.

Już w trzeciej minucie prowadzenie objęła natomiast Barcelona. Do siatki paryżan trafił Luis Suarez. Urugwajczyk sprytnie zachował się w polu karnym i strzałem głową wpakował piłkę do siatki obok interweniującego Trappa.

W 40 minucie Barcelona podwyższyła na 2:0. Andres Iniesta wpadł w pole karne, starał się zagrać do kolegi z zespołu, ale piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Kurzawa.

Już na początku drugiej połowy mieliśmy 3:0. Lionel Messi wykorzystał rzut karny.

W 59 minucie w Dortmundzie Borussia podwyższyła na 2:0. Bramkę po zagraniu Piszczka zdobył Pulisić. Za moment mieliśmy już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aubameyang.

W 62 minucie bramkę kontaktową dla PSG zdobył Cavani. Kurzawa zgrał piłkę do Urugwajczyka w polu karnym, a ten błyskawicznie uderzył z powietrza i pokonał ter Stegena.

W 88 minucie przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Neymar. Chwilę później Barcelona znowu otrzymała rzut karny. Tym razem jedenastkę wykorzystał Neymar.

Składy poszczególnych drużyn:

FC Barcelona: Ter Stegen, Mascherano, Piqué, Umtiti, Rakitic, Sergio Busquets, Rafinha, Iniesta, Suárez, Messi, Neymar

PSG: Trapp; Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa; Verratti, Rabiot, Matuidi; Lucas, Cavani, Draxler

Borussia Dortmund: Bürki, Piszczek, Bartra, Sokratis, Schmelzer, Castro, Weigl, Dembele, Durm, Pulisic, Aubameyang,

Benfica Lizbona: Ederson, Nélson Semedo, Luisão, Lindelöf, Eliseu, André Almeida, Samaris, Pizzi, Cervi, Salvio, Mitroglou