LM: Wyjazdowe zwycięstwa Realu i PSG

Ostatnia aktualizacja: 25/11/15 23:17, Komentarzy: 0

0
0

Piłkarze Realu Madryt wygrali na wyjeździe z Szachtarem Donieck 4:3 (1:0) w środowym meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów.

Na Arena Lwów wynik spotkania otworzyli goście. Gareth Bale przelobował wychodzącego z bramki Andrija Pjatowa, a całą akcję domknął Cristiano Ronaldo.

Początek drugiej połowy przebiegał pod dyktando "Królewskich". Najpierw piłkę do siatki skierował Luka Modrić, a później pięknym strzałem w okienko popisał się Daniel Carvajal. W 70. minucie swoje drugie trafienie zanotował Ronaldo i wydawało się, że Real pewnie pokona swojego rywala.

Ostatni kwadrans gry był jednak popisem Szachtara. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Alex Teixeira, a jedną dołożył Dentinho. Pomimo starań ukraińskiego zespołu, to Real zdobył komplet punktów.

Podopieczni Rafaela Beniteza już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie awans do fazy pucharowej turnieju. Zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie A, podczas gdy Szachtar plasuje się na trzeciej lokacie.

W drugim spotkaniu Malmoe FF przegrało na własnym stadionie z Paris Saint-Germain 0:5 (0:2). Pierwszy gol padł już w trzeciej minucie gry. Jego autorem był Adrien Rabiot, który otrzymał doskonałe dośrodkowanie od Gregory'ego van der Wiela. Dwanaście minut później rezultat podwyższył Angel Di Maria, wykorzystując podanie od Blaise'a Matuidiego.

Po przerwie trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył Zlatan Ibrahimović, a w 68. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Di Maria. Wynik ustalił Lucas Moura, który zdobył gola po strzale z rzutu wolnego.

*****

Wyniki spotkań piątej kolejki grupy A:

Szachtar Donieck - Real Madryt 3:4 (0:1)
Bramki: Teixeira 77 (k), 88, Dentinho 83 - Ronaldo 18, 70, Modrić 50, Carvajal 52.

Szachtar Donieck: Pjatow - Kobin, Ordeć, Rakićkyj, Azevedo (64. Dentinho) - Marlos (62. Taison), Fred, Stepanenko, Teixeira, Bernard - Hładkyj (74. Ferreyra).

Real Madryt: Casilla - Carvajal, Pepe, Varane (32. Danilo), Nacho - Modrić (62. Kroos), Casemiro, Kovacić - Bale (71. Benzema), Ronaldo, Isco.