LM: Zwycięstwo Barcelony i remis Manchesteru City

Ostatnia aktualizacja: 28/09/16 22:54, Komentarzy: 2

0
2

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 2:1 w środowym meczu Ligi Mistrzów. Katalończycy są liderem grupy C z kompletem sześciu punktów.

Do przerwy prowadził zespół z Bundesligi po strzale Thorgana Hazarda. W drugiej połowie do remisu doprowadził Arda Turan, a następnie zwycięskiego gola dla zespołu z Camp Nou strzelił Gerard Pique.

W drugim spotkaniu w tej grupie Celtic zremisował przed własną publicznością z Manchesterem City 3:3. Szkocka drużyna trzykrotnie obejmowała prowadzenie, ale za każdym razem goście potrafili odpowiedzieć. To pierwszy mecz "Obywateli" pod wodzą menedżera Pepa Guardioli, którego nie zdołali wygrać.

Za trzy tygodnie mistrzowie Hiszpanii zagrają u siebie z "The Citizens", natomiast na Celtic Park przyjedzie zespół z Westfalii.

*****
Wyniki spotkań w grupie C

Borussia Moenchengladbach- FC Barcelona 1:2 (1:0)
Bramki: Hazard 34 - Turan 65, Pique 74.

Celtic - Manchester City 3:3 (2:2)
Bramki: Dembele 3, 47 Sterling 20 (sam.) - Fernandinho 12, Sterling 28, Nolito 55.