Lotos Trefl Gdańsk wygrywa na inaugurację Ligi Mistrzów

Grzegorz Jereczek, wikipedia
Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk pewnie pokonali Vojvodinę Nowy Sad 3:0 w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów.

To było efektowne zwycięstwo siatkarzy z Gdańska. Już na samym początku pierwszego seta pokazali, kto jest faworytem spotkania. Szybko wyszli na prowadzenie 4:0 i utrzymywali sporą przewagę przez większą część seta - od 11:4, przez 13:7, po 16:8. Pierwszą odsłonę podopieczni Andrei Anastasiego ostatecznie wygrali wysoko 25:18. Pierwszoplanową postacią w Lotosie Trefl Gdańsk był Mateusz Mika.

Drugi set nie był już dla gdańszczan tak łatwy na początku. Ale z 5:4, kiedy to nasi zawodnicy popełniali błędy, zrobiło się 11:7, a potem 16:10. Polski zespół doprowadził do pewnej wygranej w secie - 25:16. Trzecia odsłona to niemal identyczny scenariusz. Najpierw trochę zaciętej walki - 12:10 dla Gdańska - a potem stopniowo coraz większa przewaga - 18:14, 21:18. Aż wreszcie zwycięstwo 25:19 i 3:0 w całym spotkaniu.

Lotos Trefl Gdańsk  - Vojvodina Nowy Sad 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)