Lotos wygrywa w Lidze Mistrzów z Lublaną

Lotos Trefl Gdańsk wygrał z ACH Volley Lublaną w meczu Ligi Mistrzów siatkarzy.

Polacy grali z najsłabszym zespołem swojej grupie, który do tej pory nie zdołał ugrać nawet seta. I szybko potwierdził, że jest murowanym faworytem. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy z trzypunktowym prowadzeniem, do końca partii przewagę udało się podwoić i ostatecznie wygrać do 19.

Drugi set to znów prowadzenie 16-13 i potem seria udanych zagrań - po asach serwisowych m.in. Gawryszewskiego gdańszczanie triumfowali do 17.

Nieprawdopodobny przebieg miała partia numer trzy. Tym razem na drugą przerwę techniczną schodziliśmy z aż sześciopunktową... stratą. Potem jednak fantastyczni Troy do spółki z Miką sprawili, że nadzieje kibiców odżyły. Ze stanu 12-18 zrobiło się 14-18, potem 17-20, 19-21. Wówczas popisaliśmy się serią kilku kolejnych punktów, a rywale... zupełnie stanęli i zdobyli już w tym secie ledwie dwa punkty. Skończyło się na 25-23 dla Lotosu!